www.autonaabonament.com

Potrzebne dokumenty

 

Najważniejszy jest oczywiście wniosek o finansowanie. Mamy 2 wzory wniosków – jeden dla przedsiębiorstw, jeden dla osób fizycznych.

W przypadku przedsiębiorstw należy podać dane firmy (tj. nazwa, adres, nip, itp), informacje dotyczące struktury właścicielskiej oraz dane finansowe – przychód i dochód przed opodatkowaniem.

 

 

Analiza wniosku i decyzja

 

Wypełniony wniosek trafia do działu analizy ryzyka. Decyzję (pozytywną bądź negatywną) otrzymujemy zazwyczaj w ciągu 48 godzin.

 

 

Podpisanie umowy

 

Jeśli decyzja jest pozytywna, umawiamy się na podpisanie umowy. Mamy tutaj dwa wyjścia: umowę można podpisać w Warszawie lub przesyłamy ją pod wskazany adres (dom/biuro) kurierem.

Gdy decydujemy się na tę drugą opcję, nie musimy oczywiście podpisywać umowy na szybko w obecności kuriera. Na spokojnie zapoznajemy się z umową i odsyłamy podpisane dokumenty w dogodnym momencie.

W przypadku takiego zdalnego zawarcia umowy, konieczne jest potwierdzenie tożsamości. W tym celu musimy wysłać przelew weryfikacyjny w wysokości 6,15 zł (zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa).

 

 

Odbiór samochodu

 

Gdy tylko podpisane dokumenty do nas wrócą, zajmujemy się przygotowaniem samochodu i umówieniem terminu jego odbioru. Tutaj ponownie proponujemy 2 rozwiązania 

Po samochód możesz udać się do wskazanego przez nas dealera lub bezpłatnie dostarczymy auto pod dom/siedzibę firmy.

 

 

I to wszystko. W razie jakichkolwiek pytań, czekamy na telefon czy wiadomość.

DLA FIRM

Jakie samochody może wybrać osoba fizyczna?

 

Prawie wszystkie – poza Oplem i Peugeotem. Te marki są dostępne jedynie dla przedsiębiorstw.

 

Czym różni się oferta dla osób prywatnych od oferty dla firm?

 

 

Jeśli wniosek o finansowanie składa osoba prywatna, oprócz danych osobowych, potrzebujemy także zaświadczenie od pracodawcy o uzyskiwanych dochodach oraz wyciągi bankowe, które potwierdzają wpływy wynagrodzenia na konto za ostatnie 3 miesiące.

Są to dane szczególnie poufne, dlatego bardzo dbamy o ich bezpieczeństwo. Dane wykorzystywane są jedynie po to, żeby ocenić zdolność finansową danej osoby/firmy.

 

Poza wspomnianymi wcześniej markami samochodów, to niczym. Kwoty na naszej stronie podane są w netto, więc dla osób fizycznych wystarczy doliczyć podatek VAT (23%).

W cenę auta wliczone są:

  • pełne ubezpieczenie na cały okres finansowania (OC, AC, NNW, Assistance)
  • bezpłatny transport pod wskazany adres
  • pakiet serwisowy

Każde auto można wybrać w jednym z trzech wariantów serwisowych.

 

 

Jakich dokumentów wymagamy?

 

W przypadku osób fizycznych potrzebujemy:

  • wniosek o finansowanie (wysyłamy go Klientom po wcześniejszej rozmowie)
  • zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy
  • wyciągi bankowe, które potwierdzają wpływy tego wynagrodzenia za ostatnie 3 miesiące

Co ważne, pracodawcą nie musi być polska firma. Osoba, która chce skorzystać z wynajmu długoterminowego, może pracować dla zagranicznego przedsiębiorstwa. Musi jedynie udokumentować swoje dochody.

W przypadku obcokrajowców konieczne jest zatrudnienie w Polsce, karta pobytu i polski adres.

 

Jakie trzeba mieć dochody, żeby wynająć samochód?

 

Wszystko zależy od samochodu. Jednak takie podstawowe wymagania to zarobki na poziomie min. 3 tys. zł netto / miesiąc, przy braku dodatkowych zobowiązań, czyli np. kredyt, dodatkowa osoba na utrzymaniu. Każda dodatkowa osoba na utrzymaniu wymaga zwiększenia dochodów o 1 tys. zł netto.

Dodatkowo klient nie może być wpisany w bazy BIK, BIG i KRD, nawet na najmniejszą kwotę. Jednak jeśli tylko zobowiązanie zostanie spłacone, a wpis usunięty, spokojnie można składać wniosek o wynajem.

 

 

DLA osób fizycznych 

Nasza oferta 

strona stworzona w kreatorze www webwave.